Pielęgnacja rąk i stóp

Zadbane dłonie i stopy są wizytówką każdej kobiety. Miękka i gładka skóra, kształtne paznokcie, bez śladów obgryzania i obdrapanego lakieru czy opuszki bez wygryzionych i strzępiących się skórek są marzeniem każdej z nas. Zabieg manicure i pedicure sprawia, że każda kobieta może poczuć się wyjątkowo.

Manicure klasyczny

Manicure klasyczny to najbardziej podstawowy i tradycyjny zabieg pielęgnacyjny, którego przeprowadzenie ma na celu poprawę naturalnego wyglądu płytki paznokcia. Zabieg zaczyna się od zmycia lakieru, a następnie przygotowaniu paznokci: opiłowaniu i skróceniu do odpowiedniej długości. Kolejno konieczne jest zmiękczenie naskórka nachodzącego na płytkę oraz wycięcie go przy pomocy profesjonalnych cążek. Na koniec paznokcie są wyrównywane, dzięki czemu zostaje im nadany pożądany kształt. Jest on dostosowany zarówno do budowy i stanu paznokci, jak i kształtu palców.

Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy jest zabiegiem stylizacyjnym, do którego przeprowadzenia wykorzystywany jest odpowiedni preparat utwardzany lampą UV. Metoda ta wymaga odpowiedniego przygotowania paznokci, głównie poprzez wykonanie tradycyjnej pielęgnacji w formie podstawowych zabiegów manicure klasycznego. Właściwy przebieg manicure hybrydowego opiera się na nałożeniu bazy i lakieru, a także specjalnego preparatu nawierzchniowego. Następnie stosuje się odpowiednią lampę UV, do utwardzenia całego preparatu na płytce paznokcia. Efekty zabiegu są długotrwałe i utrzymują się przez ok. 2-3 tygodnie.

Parafina na dłonie

Kąpiel parafinowa to jeden z najbardziej efektywnych zabiegów dla suchych dłoni. Parafina wykazuje działanie wygładzające, regenerujące, uelastyczniające oraz ujędrniające. Dzięki dobraniu odpowiedniej do potrzeb skóry maski uzyskuje się doskonalszy efekt. Skóra dłoni po takim zabiegu jest miła w dotyku oraz bardziej jędrna.

Pedicure

Standardowy zabieg pedicure nie różni się zasadniczo od manicure. Stopy po zabiegu są odpowiednie zadbane i gotowe do nakładania lakieru. Pedicure z kwasami Callus Peel to pedicure wykonany za pomocą zaawansowanych technologicznie kwasów kosmetycznych. Podczas zabiegu nie ma konieczności używania frezarki. Kwasy te z łatwością zmiękczają twardy, zrogowaciały naskórek stopy. Szczególnie dobrze radzą sobie z grubą warstwą zrogowaciałego i przesuszonego naskórka pięt skłonnych do pękania. Po zabiegu stopy są gładkie i zadbane.