Makijaż

Makijaż, inaczej make-up to jeden z najstarszych sposobów upiększenia ciała. Sztuka makijażu polega na odpowiednim wyeksponowaniu urody i zamaskowaniu wszelkich niedoskonałości. Dobrze dobrany makijaż jest w stanie w sposób bardzo subtelny dodać odpowiedniego charakteru twarzy. W zależności od okoliczności stosuje się różne rodzaje makijaży.

Makijaż dzienny

Makijaż dzienny jest najbardziej naturalnym makijażem. Podkreśla w sposób dyskretny i naturalny urodę. Powinien być lekki, świeży i nie dominujący. Makijaż dzienny sprawdzi się  na zakupy, spotkania w ciągu dnia, załatwianie codziennych spraw. Również idealnie nada się do pracy, gdzie nie obowiązuje ścisły dress code. Taki delikatny makeup stanowi dodatek do całej stylizacji.

Makijaż okolicznościowy

Inaczej zwany wieczorowym. W zależności od okazji makijaż ten powinien być intensywniejszy i trwalszy niż makijaż dzienny. Przy tego typu makijażu możliwe jest zastosowanie bardziej odważnych elementów, które nadadzą twarzy większej wyrazistości np. sztucznych rzęs, mocniejszego malowania powiek czy zastosowanie delikatnego brokatu. Wieczorowy makijaż również musi być dobrany do typu urody, kolorystyki ubioru, dodatków, a przede wszystkim do okazji.

Makijaż ślubny

Powinien być wyjątkowy. Specyfika makijażu ślubnego polega na tym, że łączy w sobie cechy makijażu okolicznościowego i makijażu fotograficznego. Jest mocniejszy niż makijaż dzienny i powinien doskonale współgrać z trzema aspektami:
– typem urody panny młodej,
– kolorem sukni i dodatków,
– rodzajem kompozycji kwiatowych.
Z uwagi na to, że przyszła panna młoda będzie w centrum przyjęcia – zarówno dla gości, jak i fotografa, kluczowe jest skorygowanie wszelkich przebarwień i zaczerwienień. Najważniejsze w makijażu ślubnym jest zapewnienie kobiecie uczucia bycia wyjątkowym tego ważnego dnia.